קרן יזמות הבוגרים > שאלות נפוצות

איך זה עובד?

כל שנה, ועד הבוגרים מפרסם הודעה על פתיחת תהליך הגשת המועמדות לקבלת מענקים. במקביל, נעשה מבצע איסוף תרומות מחברי הקהילה לטובת הקרן. בוגרים המובילים או המעורבים באופן משמעותי בפרויקטים שמתאימים לרוח ערכי הקהילה, מוזמנים להגיש בקשה עד למועד שנקבע. לאחר מכן, חברי ועד הבוגרים בארץ ובצפון אמריקה מתאימים את סוג הסיוע שתעניק הקרן לכל פרוייקט, כאשר מירב הפרויקטים מקבלים סיוע כספי שסכומו נע לרוב בין 1000 ל4000 ₪. חברי הועד שומרים על קשר על מובילי הפרויקטים במהלך השנה, ואלה מעבירים דיווח על מצב הפרויקט פעמיים במהלכה.

איך תורמים?

בפעולה פשוטה באינטרנט! כל תמיכה היא מבורכת. מטרת הקרן היא לשתף את כל חברי הקהילה, ולכן הסכום איננו מה שחשוב. ניתן לבחור בסכום משתנה לתרומה, החל מ- 20 ₪. 

לתמיכה בקרן לחץ כאן

 

תנאים להגשת מועמדות:

בוגרים של תכנית "עמיתי ברונפמן" בארץ ובצפון אמריקה, שיזמו מיזם חברתי או מובילים מיזם חברתי המקדם את ערכי הליבה של קהילת הבוגרים, מוזמנים באופן בלעדי להגיש בקשה למענק או לסיוע מסוג אחר.

תנאי לזכיה במענק הוא כי הוא הוקם ביוזמתו של בוגר/ת התכנית או שבוגר/ת התכנית ממלאי בו תפקיד משמעותי או מרכזי אחר. יש לשים לב לכך כי על הפרויקטים מתחום המעורבות הפוליטית להיות א-מפלגתיים.

הפרויקטים ייבחנו בהתאם לרוח הקהילה ולערכיה, כמוצג לעיל, ועליהם לקדם אחד או יותר מבין ערכים אלה. פרויקטים ישראלים ופרויקטים אמריקאיים מהווים מועמדים שווים לקבלת מענק.

איך מגישים?

יש להירשם באתר כמועמדים לקבלת מענק באמצעות מילוי טופס בקשה למענק.

להגשת בקשה למענק של עד 750 $ (2,500 ש"ח) לחצו לחצו כאן.

להגשת בקשה למענק של מעל 750 $ לחצו כאן.

 

ניתן להסתייע בצוות התכנית במקרה הצורך.

הגשת בקשות עד ה-15 לאוקטובר 2015.

איך מקבלים מענק?

הודעות על החלטות הוועד יתקבלו בסביבות חודש ינואר באמצעות קשר שהוועד ייצור עם מקבלי המענקים והסיוע על מנת לתאם את אופן קבלת הסיוע.

 

אז למה לתרום?

"קרן יזמות הבוגרים היא יוזמה מיוחדת במינה ואבן דרך בהפיכת הבוגרים לקהילה הפועלת במשותף להוציא אל הפועל פרויקטים משפיעים. עבור יזמי פרויקטים מדובר במשאב בלתי-רגיל בתחילת הדרך וכמי שכרגע עסוק בדברים אחרים, אני גאה ושמח להיות מסוגל לתמוך (ולו באופן צנוע) בפרויקטים (ובמנהיגים) מעניינים, חושבים, חדשניים, נו… ברונפמנים." (זוהר נבו, 1998)