קרן יזמות הבוגרים > שאלות נפוצות

אילו פרוייקטים מתאימים להגשה?

קרן היזמות תומכת בפרוייקטים בתחילת דרכם, אשר בוגרי ובוגרות ברונפמן יזמו ו\או מובילים. הקרן יכולה לסייע להזניק את הפרוייקט, או לסייע בפיתוח שלו לשלב הבא. 
מי יכול\ה להגיש?

+יש לך פרוייקט בשלב פיתוח ראשוני, המענק יאפשר לו את דחיפת העידוד שתאפשר את מימושו או את מימוש השלב הראשון שלו. שלב זה צריך להיות מעבר לרעיון ראשוני בלבד. גם אם לא התחלת את העבודה עליו, הוא צריך להיות כבר "מבושל" במידת מה.

+את רוצה להביא את הפרוייקט\המיזם לשלב הבא.

+אתה עובד או מתנדב בארגון (ללא מטרות רווח), והמענק יסייע לך להוביל פרוייקט בתוך הארגון.

על הפרוייקט להיות ברוח החזון של עמיתי ברונפמן ולהתאים למסגרת ההשפעה של בוגרי ברונפמן. אלה יכולים להיות פרוייקטים מתחום היצירה, החברה, הקהילה, החינוך ועוד. 

סכום המענק בסך 2000$ צריך לחולל שינוי משמעותי בפרוייקט: הסכום יהיה חיוני לקיומו של הפרוייקט עצמו, או שיאפשר לקחת את הפרוייקט לשלב הבא.

הפרוייקטים אינם יכולים להיות בעלי שיוך מפלגתי, או פרוייקטים של רווחה בלבד (למשל, התרומה אינה כולה לממן סלי מזון באופן ישיר)

כמה זמן לוקח תהליך ההגשה?

תהליך ההגשה אינו ארוך. הוא בנוי בשני שלבים. טופס קדם הגשה הוא טופס קצר, שלוקח כחמש עד עשר דקות. מטרתו למקד את ההגשות ולבדוק התאמה ראשונית לקטגוריות. אם יהיו לנו שאלות, ניצור עמך קשר. לאחר שלב זה, במידה והפרוייקט מתאים, תוכלו למלא את הטופס השני. בטופס זה תצטרכ\י לצרף גם תקציב לפרוייקט. שימו לב – המועד האחרון להגשת הבקשה המלאה הוא 27 במאי ולכן לא מומלץ לחכות עד הרגע האחרון עם טופס קדם ההגשה. 

מתי אדע אם קיבלתי את המענק או לא?

לאחר שיוגשו כל הבקשות, יתקיים תהליך הערכה. התשובות יתקבלו במהלך חודש יוני וגם המענקים יתקבלו בחודש זה. 

מי מחליט אילו פרוייקטים יקבלו את המענק?

ועדת קרן יזמות הבוגרים המורכבת מבוגרים ובוגרות ישראלים ואמריקנים. הצוות מלווה את הועדה. 

האם הקרן יכולה לממן משכורת?

לא, הקרן אינה יכולה לממן משכורות, אלא רק הוצאות הקשורות בפרוייקט. 

האם הקרן תומכת בפרוייקטים של רווחה?

הקרן לא תומכת בפרוייקטים של רווחה בלבד. היא עשויה לתמוך בפרוייקטים אחרים הקשורים בקהילה: העצמה קהילתית, מודעות חברתית. 

אני מובילה פרוייקט בתוך עמותה שאני עובדת בה, האם אני יכולה לבקש את המענק בשם העמותה?

את מבקשת את המענק בשמך, אולם הפרוייקט יכול לקבל את התמיכה דרך העמותה. הפרוייקט יישקל אך ורק אם יש לך תפקיד מרכזי בהובלתו. לא ניתן לבקש תמיכה עבור פרוייקטים של עמותה בה את עובדת או מתנדבת אן אינך מובילה אותו באופן אישי. 

אני לא בטוח\ה אם הפרוייקט שלי מתאים לקרן היזמות… 

לשם כך נוצר הטופס המקדים. הוא יעזור לך לבחון את התאמתו ויחסוך זמן אם אינו מתאים. בכל שלב, אם יש לך שאלות, אפשר ליצור קשר (עם מי? פרטים בסוף הקובץ. יצרנו אפילו שעות קבלה!)

יש לי פרוייקט קטן, התמיכה לה אני זקוק\ה היא פחות מ-2000$. אז לא אוכל להגיש?

מוזמנ\ת לפנות להתייעצות. 

שאלות לגבי תרומות:

מהיכן מגיעים כספי הקרן? 

רובה ממומנת מתרומות של בוגרים ובוגרות (או בני משפחה – אם הבוגרים בוחרים להעביר להם מידע על הקרן), ישראלים ואמריקנים. תרומות קטנות וגדולות – כל אחד ואחת לפי יכולתו. השנה אנו שואפים לגייס 12,000 ש"ח מהקהילה הישראלית.  

האם התרומה מוכרת לצרכי מס?

אכן, התרומה לקרן היזמות מוכרת לצרכי מס ותזכה אותך ב-35% זיכוי ממס הכנסה (לתרומות מעל 180 ש"ח). תקבלו קבלה מסודרת  על תרומה מ"הלל ישראל".  

יש לי עוד שאלות, למי אפשר לפנות?

מעולה! מאוד מוזמנים, בכל שלב. לדפנה ושירה מהצוות או לאלישבע גיליס 09, ויותם בורשטין 05, יו"רי קרן היזמות. 

"קרן יזמות הבוגרים היא יוזמה מיוחדת במינה ואבן דרך בהפיכת הבוגרים לקהילה הפועלת במשותף להוציא אל הפועל פרויקטים משפיעים. עבור יזמי פרויקטים מדובר במשאב בלתי-רגיל בתחילת הדרך וכמי שכרגע עסוק בדברים אחרים, אני גאה ושמח להיות מסוגל לתמוך (ולו באופן צנוע) בפרויקטים (ובמנהיגים) מעניינים, חושבים, חדשניים, נו… ברונפמנים." (זוהר נבו, 1998)