עמיתים > שאלות נפוצות

יש לכם שאלה? הנה תשובות לכמה מן השאלות השכיחות ביותר שאנו מקבלים ממועמדים או מהורים. אם לא מצאתם תשובה לשאלתכם אתם מוזמנים ליצור קשר

 

מה אנו מחפשים?

זה לא כל כך מסובך: אנו מחפשים בני נוער עם סקרנות חברתית ותרבותית, כאלה ששואלים שאלות נוקבות על עצמם אבל גם רגישים לסביבה שלהם. אנו מחפשים בני נוער אינטלקטואליים, כאלה שיהיו מסוגלים ליצור אמירה שונה ומעניינת. אם מעניין אתכם להיחשף לעולמות השונים מכם בזמן שאתם עדיין בודקים מי אתם בדיוק – כדאי שתגישו מועמדות.

האם אני צריך להיות דתי/ה או חילוני/ה כדי להגיש מועמדות?

זה ממש לא משנה לנו: התכנית היא תכנית מעורבת, שמשתתפים בה בני נוער מכל גווני הקשת. הלימוד וההיכרות שבתכנית הם ממקום חוקר, מעמיק ושואל שאלות.

ומה בנוגע לכשרות ?

בשל אופייה של התכנית ובשל הכבוד שהיא רוחשת לכל המשתתפים בה, אנו מקפידים מאוד על כשרות.

איך משלבים את התוכנית עם הלימודים בתיכון?

שאלה חשובה ואחראית מאוד: במהלך השנה של כיתה י"א לא מפסידים ימי לימודים. במהלך השנה של כיתה י"ב העמיתים מפסידים בדרך כלל בין שמונה לתשעה ימי לימוד לאורך השנה; בין ארבעה לחמישה ימים מתוכם מוקצים לנסיעה לארצות הברית ומאושרים בידי משרד החינוך. פרט לאלה, שאר הימים הנותרים מפוזרים על פני השנה כדי למנוע הפסד ניכר של ימי לימודים בתקופה מסוימת. אנו עושה מאמצים רבים כדי לערוך את הסמינרים בסמוך למועדי חופשות וחגים, על מנת שתהיה פגיעה מעטה ככל האפשר בימי הלימודים. במקרה של צורך מיוחד אפשר תמיד לפנות אלינו.

אוקיי, כמה זה יעלה לי?

שום דבר, התכנית היא תכנית מלגה עבור העמיתים הנבחרים. לכן, כל מה שכלול בה, לרבות הסמינרים והנסיעה לארצות הברית, ממומן באופן מלא על ידינו. הדבר היחיד שאנו דורשים מן העמיתים בתמורה היא ההתחייבות להשתתפות מלאה בתכנית – פיזית ורעיונית.

וואו טוב, איך נרשמים ?

  באתר עצמו ישנם שלושה שלבים: 1. פרטים אישיים; 2. שלב של חיבורים ושל שאלות עומק; 3. צירוף של שתי המלצות. הסבר על כל שלב אפשר למצוא באתר ותמיד ניתן לפנות אלינו במקרה הצורך.

על הטפסים עובר הצוות, ומתוכם מי שנמצא מתאים נבחר להגיע לראיונות. מתוך הראיונות בונים קבוצה של עשרה בנים ועשר בנות.