קהילת הבוגרים > הכירו את הבוגרים

 

Untitled-1

קהילת הבוגרים של עמיתי ברונפמן היא רשת חברתית הטרוגנית, הפותחת אפשרויות יצירה בהווה ובעתיד לפרטים ולקבוצות בקרבה. אנו מאמינים בכוחה של רשת קהילתית חברתית, ערכית ומקצועית כמנוף לשינוי חברתי. בתוך מציאות ישראלית המשוועת למרחבים של פעולה ושל עשייה, קהילה מגוונת של אינדיבידואלים, המשתקפת היטב בקהילת בוגרי התכנית, יכולה להוות בסיס ליזמות ולשיתופי פעולה בעלי משמעות. אנו מאמינים שאחד מבסיסיה של רשת חברתית זו הוא מפגש המזמן למידה, העמקה של תחושת שותפות הגורל ופתיחה לאפשרויות יצירה. לוח האירועים השנתי, המעוצב בידי ועד הבוגרים, משקף היבט קהילתי זה.

יאיר אגמון. סופר, קולנוען ופובליציסט. בוגר עמיתים 2004

כשאני מנסה לחשוב על החוויה שעברתי בתכנית עמיתי ברונפמן, ממרחק של יותר מעשר שנים, אני חושב על המילה 'לחפור'. בתיכון שבו למדתי, בתנועת הנוער שבה הייתי, כולם כל הזמן אמרו לכולם, די לחפור. תפסיק לחפור. אל תהיה חופר. אבל בסמינרים של התכנית האנרגיה היתה אחרת לגמרי. ה'חפירה' התגלתה כשיח מעמיק. כשאלה גדולה ומתמשכת. והמרחב הזה, שבו מותר וצריך 'לחפור' – לגעת באופן משמעותי ברכיבי ההוויה – הוא מתנה גדולה שקיבלתי לחיים האלה. עובדה שמאז אני חופר בהם, בשמחה, וללא הרף.

נעה קברטץ אברהם, משפטנית חברתית. בוגרת עמיתים 1999

עברו 20 שנה מאז שהשתתפתי בתכנית עמיתי ברונפמן.
התכנית גרמה לי להבין ששינוי מתחיל מיחידים, ולא מקבוצות. שהוא מתחיל בשיח בין אנשים בודדים, ולא בהצהרות של מנהיגים.
היא הראתה איזה פער יש בין מה שחשבתי שאני יודעת על מי ששונה ממני, לבין מי שהוא באמת. והיא יצרה לי כמה חברים לחיים.
התכנית אפשרה את זה גם בגלל מה שהייתה כשהייתי בתיכון, וגם עכשיו, בזכות ארגון הבוגרים הפעיל שלה.

שיר משעלי, רפרנטית כלכלית בעיריית נתיבות. בוגרת עמיתים 2007.

עמיתי ברונפמן הייתה עבורי מרחב בטוח ושמח להיות מה שאני רוצה, להאמין, להתבלבל, לדבר ולכעוס מתוך כל כך הרבה חוויות פוקחות עיניים שמזיזות את הבטן. עשיתי את זה בתוך קבוצת חברים אמיתית כשהשוני בינינו רק חיזק את התחושה שאליהם אני שייכת.